Dudak Çatlaklarını Bir Gecede Geçirmenin Yolu


Herkese merhaba. 
Bloguma hoşgeldiniz. 
Bu aralar blogla pek ilgilenemiyorum. Bugün analiz olsun diyorum yağmur yağıyor hava kapkara oluyor ürün fotoğrafı çekip yükleyemiyorum bir türlü. En sonunda dedim pratik bir bilgi paylaşayım en azından. Umarım işinize yarar. 

Daha öncede söylemiştim bunu sanırım. Benim dudaklarım çok fazla çatlıyor ama ben çatlayan yerdeki derileri kopardığım için dudaklarım kolay kolay düzelmiyor. Son zamanlarda bununla ilgili yeni bir rutin oluşturdum kendime. İnstagramdan takip edenler bilir bir ay kadar önce dermaroller almıştım. Tüm cilt bakım rutinimde çok önemli bir yeri var dermarollerın. Dudaklarım içinde kullanıyorum. 
Şimdi bu dudak bakımını anlatacağım sırasıyla. 

🔴 Öncelikle dişlerimi fırçalıyorum. Fırçalama bittikten sonra diş fırçasının arkasındaki tırtıklı kısımla dudaklarımı da fırçalıyorum. Yıpratmadan tabi. Ölü derileri götürecek kadar yapıyorum. Bu işlemden sonra bile fark oluyor gibi zaten.
Şeker ve bal karışımından oluşan dudak peelingini bilmeyen yoktur. Bu peelingten yapıp içine birkaç damla argan yağı damlatıyorum. Siz herhangi bir yağ ile yapabilirsiniz. Cilt bakım yağı,zeytinyağı vs. 
Bu peelingi parmaklarımla dudaklarıma iyice uyguluyorum. Biraz bekletip yağın emilmesini bekledikten sonra ılık suyla temizliyorum. 

Şimdi en eğlenceli kısma geliyoruz. 😁 
Dezenfekte edilmiş dermarollerı alıyorum. Bu sefer argan yağını sade bir şekilde herhangi birşey ile karıştırmadan dudaklarıma sürüyorum. Dermaroller ile dudaklarımın üzerinden geçiyorum. 1 dakika kadar yapmak yeterli olacaktır. 
Hiç ama hiç acımıyor emin olabilirsiniz. 
Sonra dudağımda kalan argan yağını bir peçeteyle temizleyip dudaklarıma yoğun yapıda tamamen iyileştirici özelliği bulunan bir dudak nemlendirici sürüyorum.Benim kullandığım nemlendirici Blistex Medplus.Dermaroller kullandığım için nemlendirici 2-3 dakika içinde emilmiş oluyor. Daha sonra bol olacak şekilde tekrar nemlendiri sürüp uyuyorum. Sabah yumuşacık ve çatlaklardan tamamen arınmış dudaklarla uyanıyorum. 


Tüm bu rutin 10 dakika kadar kısa bir zamanda tamamlanmış oluyor. Oturduğunuz yerden dizi izlerken bile yapabilirsiniz. 
Dermaroller ile ilgili görüşlerimi ilerleyen zamanlarda anlatacağım. 
Umarım bu yazı sizin için faydalı olmuştur. 
Dipnot: Roaccutane, aknetrent ve zerotanin kullananların bu rutini uygulamasını önermiyorum ve bu ilaçlarla ilgili bana gelen soruları biriktirip blogda uzun uzun ayrıca cevaplamayı düşünüyorum. Şimdiye kadar herkese cevap vermeye çalıştım ama bu şekilde daha sağlıklı olacak sanırım. 
Yani tüm sorularınız,görüşleriniz için buraya yorum bırakırsanız ya da sayfanın en altındaki iletişim formunu doldurursanız daha iyi olur. 
Kendinize güzel bakın... 👊✋