Catrice AllRound Concealer Palette Yorumu (Sohbetli)Merhabalar. Shiva ile analiz bölümüne hoşgeldiniz. Eğer daha önce bloguma misafir olduysanız neler konuşacağımızı biliyorsunuzdur. İlk kez bloguma gelenler de yazıyı okumaya devam ederlerse bu bölümde neler konuştuğumuzu görmüş olacaklar.

Önceki yazılarıma göre bu yazım biraz daha uzun olabilir çünkü son günlerde beni çok rahatsız eden birşeyden de bahsetmek ve sizin de fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
Çok fazla merak ettirmeden direkt konuya geçiyorum.

Catrice markasını duymayan,görmeyen pek yoktur diye düşünüyorum. Yine de Loreal veya Rimmel London kadar çok kullanılan bir marka değil. Hem bu sebeple hem de fiyatlarının uygun olmasından dolayı bu markanın ürünlerinden kullanıp sizin için anlatmak istedim. En azından makyaja yeni başlayan ve uygun fiyatlı ürün arayışında olan arkadaşlara da fikir olabilir diye düşündüm.
Kısa bir süre önce EveShop alışverişi yapmıştım ve aldıklarımı burada da göstermiştim. Bu kapatıcı paleti de o alışverişten aldım.
İlk izlenimlerimi anlatmıştım ama biraz daha deneyip öyle bilgi vermek istedim. Zamanı geldi diye düşünüyorum.
Sırasıyla soldan başlayarak renklerine göre anlatayım.

•Yeşil olan renk kızarıklıkları kapatmak için kullanılıyor. Benim cildimde kalan sivilce ve güneş lekelerinin kenarlarında biraz kırmızılıklar var. Ben hem onları hem de lekelerimi biraz örtmek için denedim bu yeşil rengi. Çok hafif kızarıklığı olanlar kullanabilirler ama ciddi bir kızarıklık ya da leke gibi sorunlarınız varsa çok işinize yaramayabilir. Bir de şöyle bir sorun var : Her kapatıcı palette aynı sorun oluyor mu bilmiyorum ama bu yeşil tonu cilde yedirip üzerine fondöten sürdüğünüzde sanki yeşil olan yerler daha önceden morarmış da yeni iyileşiyormuş gibi bir yeşillik kalıyor. Üzerine daha fazla fondöten uygulamanız gerekiyor. Anlamışsınızdır ne demek istediğimi. 😁
Yani yok gibi görünen çok doğal bir makyaj yapacaksanız altına bunu uygulamanız pek iyi olmayabilir. Denemek isteyenler alabilir tabii ki belki siz memnun kalırsınız.
Dediğim gibi uygun fiyatlı bir ürün ama inanın şuan hatırlamıyorum fiyatını.
Şimdi öbür renge yani turuncumsu renge geçiyorum.

•Turuncu renk göz altlarındaki morlukları kapatmak için kullanılıyor. Paletin arkasındaki açıklamada pembe renk yazıyor ama bu resmen turuncu. 😁
Bu turuncu kapatıcıdan memnunum. Göz altımda ciddi morluklar var. Bunu uygulayıp üzerine paletin son kısmındaki açık renk kapatıcılardan uygulayınca morluklarım daha iyi bir duruma geliyor. Böyle fosforlu gibi yoğun bir turuncu değil. Çok belli olmayan bir rengi var. O yüzden de kullanması rahat.

•3. Sıradaki bej renge geldi sıra. Paletin arkasında bu rengin, renk eşitsizliklerini gidermek için kullanılacağı yazıyor ama bu paletteki diğer renkler gibi yoğun renk vermiyor. Yani süngere ya da fırçaya ürün alıp yüzünüze sürmeye kalktığınızda renk vermiyor nedense. O yüzden bu rengi de pek başarılı bulmadım açıkçası.


• Paletteki en açık renkleri normal kapatıcı olarak kullanıyorum zaten. En açık yani en sağdaki renk bana göre çok çok açık bir ton. O yüzden onu pek kullanmıyorum. Onun yanındaki rengi kullanıyorum. Turuncu rengin üzerine bu kapatıcıyla göz altlarım halloluyor.
Genel olarak şöyle bir yorumlamam gerekirse çok beğendim diyemem ama çok kötü de diyemem. Bir daha alacağımı zannetmiyorum. Kremsi yapıda olduğu için uygulaması çok rahat olmasına rağmen 5-6 dakika sonra göz altındaki çizgilere dolmaya başlıyor ürün. Bir de her gün kullanacağınız bir ürün değil. Çünkü çabuk bitiyor. Yeşil rengi birkaç kez kullanmama rağmen azaldı bile. Yani almayın demem ama kesin gidip alın da demem. Artık sizin insiyatifinize kalmış bir durum. 😁
Şimdi giriş kısmında bahsettiğim diğer konuyla ilgili konuşacağım. Eğer devamını okumak istemiyorsanız buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Blogdan çıkacak olanlara hoşçakalın diyorum. 😊

Peki günlerdir beni rahatsız eden şey ne ?
Hepimizin burada olmasının bir sebebi var. Makyajla,cilt bakımıyla ilgilenen birçok kişi youtube üzerinden bu işle ilgili kanalı olan kişilerin videolarını izliyordur illaki. Bunu yapan sadece bizler değiliz. Bende makyaj sanatçılarının ve bilinen youtuberların videolarını izlerken bu kişilere özenerek kanal açan ve kendince video çekmeye çalışan, yaşları 4-13 arasında değişen kız kardeşlerime rastladım. Yaklaşık 3 gündür falan bu kardeşlerimin videolarını izliyorum,videoların altına yapılan yorumları okuyorum ve o kadar üzüldüm ki anlatamam.
Teknoloji artık çok basit bir araç oldu. Yeni yetişen çocuklar teknoloji ile büyüyorlar ve bu yüzden hemen hemen herşeyden haberdarlar. Teknoloji sayesinde birşeyler görüp özenerek annelerinin,ablalarının malzemelerini alıp kendilerince makyaj videosu çekmeye çalışıyorlar. Birçoğu,makyaj yapmanın onların yaşına uygun olmadığını biliyor ve videoda bunu dile getiriyor. Buna rağmen bu videoların altına o kadar aptalca yorumlar yapılmış ki tahmin bile edemezsiniz.
Sanki yorum yapanlar çocuk olmamış gibi. Sanki onlar makeup artist olarak doğmuş gibi saçmalamışlar.
4 yaşında 13 yaşında çocuklar bunlar. Heves edip deniyorlar. Belki de gerçekten yetenekleri var ve belki de geleceğin başarılı makyaj sanatçıları olacaklar. Kibar dille hatalarını söylemek varken niçin bu küfürler. Bu kin kime ? Biz de çocuk olduk. Herkes annesinin,ablasının makyaj malzemelerini aldı küçükken. Biz sadece teknoloji ile geç tanıştık. Hiçbirimiz annemizin karnından makyaj yaparak doğmadık sonuçta.
Kullandıkları malzemelere kadar laf eden olmuş.
Bu yaş aralığında olan çocuk gratise watsons a gidip nasıl ürün alabilir. Heves ediyor diye evde bulduklarını alıyor. Birçoğunun ailesi buna izin vermiyor zaten. Bebek gibi ciltlerine tabii ki zararlı ama heves ediyorsa eline 3 liralık pudra vermek yerine 10 liralık allık verin ve anlatın. Neyin ne için kullanıldığını. Oturun yanına deyin ki hadi bana makyaj yap. Çocukların hevesini kırmayın.
Ben onları izlerken imrendim. Neden diyecek olursanız ;
O kadar saflar ki rezil olur muyum becerebilir miyim acaba bu nereye sürülüyor diye düşünmeden istedikleri gibi hareket ediyorlar. Bu yazıyı okuyan herkese hanginiz youtube kanalı açıp kamera karşısında rastgele makyaj yaparsınız desem birçoğunuz ben yapmam der diye tahmin ediyorum.
O yüzden onları kötü cümlelerle,küfürlerle incitmek yerine kibarca uyarın.
Siz de bir zamanlar çocuktunuz.
Beni günlerdir rahatsız eden şey buydu. Bu konuyla alakalı bir video hazırlamıştım ama maalesef buraya koyamadım.
Lütfen siz de bu konuyla ilgili ne düşündüğünüzü bana söyleyin. Buraya yorum bırakabilirsiniz.
Şimdilik hoşçakalın...