ROACCUTANE KULLANANLAR İÇİN NEMLENDİRME VE CİLT TEMİZLİĞİ

Herkese yeniden merhaba. Mutlu pazarlar! 😊 
Bugün size roaccutane kullanırken cildinizi nasıl temizleyebilirsiniz nasıl nemlendirebilirsiniz onu anlatacağım. 
İlk yazıdan itibaren durmadan roaccutane,zerotanin,aknetrent kurutur diyorum. Sağır sultan bile duydu. O yüzden cildiniz yağlı,normal ya da karma olsa bile roaccutane kullandığınız zaman cildinizi yağlı,besleyici özelliği olan nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz. Çünkü tedavide ilerledikçe cildiniz gerilecek,kuruyacak. Nemlendirme şart. Bir de nemlendirmeden güneş kremi sürmeden dışarı çıkarsanız yüzünüz pul pul olabilir. 
Ben bu dönemde ,hatta roaccutane dışında normal sivilcesi olanlarında makyaj yapmaması taraftarıyım. Eğer bugün kendimi güzel hissedeyim diyorsanız ya da özel bir sebebiniz varsa tabiki yapabilirsiniz. Gerçi siz zaten çok güzelsiniz ama olsun kadınız işte. Bazen iyi hissetmek için boyayabiliyoruz yüzümüzü gözümüzü. 😊 Diyelim ki makyaj yaptınız; nasıl ve neyle temizleyeceksiniz? 
Özellikle hassas ciltler için üretilmiş olan temizleme ürünlerini kullanmanız gerekiyor cildinizin daha çok kurumaması için. Nemlendirici özelliği olan maskeleri,temizleme jellerini kullanabilirsiniz sıkıntı yok ama PEELİNG YASAK! 
Biliyorsunuz ki peeling ciltteki ölü derileri temizliyor. Eğer roaccutane kullanırken peeling yaparsanız yüzünüz tahriş olabilir. 
Son olarak dün yazdığım yazıda atlamışım; GÜNDE EN AZ 2,5-3 LİTRE SU İÇMENİZ GEREKİYOR. 
Deri altını temizleyen çok yararlı birşey su. O yüzden bol bol için,dudaklarınızada iyi gelsin. 
İnstagram hesabımda ilk gönderilerde bu konuyla alakalı tavsiye ettiğim ürün vardı. Ordan bakabilir ya da merak ettiklerinizi yorum bırakabilirsiniz. 
Hoşçakalın...